- Joined
- Dec 20, 2004
- Messages
- 1
- Reaction score
- 0
A candy store mixes jaw breakers worth 36 cent a pound with lolly pops worth 53 cent a pound to make a 200 pound mixture worth 40 cent a pound. How many pounds of the lolly pops did the store use? 🙄
Also, is there any seach option to find question and answers easily?
for example
Title Biology chem Orgochem QR PAT
subcategory topscore question(mostly this part) reply answers
kaplan blue/red book question reply answers
Acedat reply answers
etc. other source question reply answers
Also, is there any seach option to find question and answers easily?
for example
Title Biology chem Orgochem QR PAT
subcategory topscore question(mostly this part) reply answers
kaplan blue/red book question reply answers
Acedat reply answers
etc. other source question reply answers